Kapat

En İyi 10 Mutfak Tezgahı

mutfaginiz-icin-goz-alici-geometrik-tezgah-arkasi-tasarimlari-5

Sizin için; birçok tezgah çeşidi görebileceğiniz ve hakkında bilgi edinebileceğiniz 10 tane mutfak tezgahı tipini içeren, bir liste incelemek için takipte kalın. Bu liste sayesinde mutfağınızı tercihinize göre düzenleyebileceksin. Bütün hanımlar tarafınca kabul edilir ki mutfak bir evin n önemli kısmıdır. Mutfağın merkezi ise, tezgahtır. Mutfakta yapılan bütün her şey tezgah üzerinde gerçekleşir ve bir mutfağı gösteren şey de tezgahtır.

Granit Tezgahlar

Mutfağa çok havalı ve göz kamaştırıcı bir görünüm veren bu tezgah, maddi açıdan biraz tuzlu kaçsa da ısıyı izole eder, hoş ve çeşitli renk seçenekleri bulunur, uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Lakin pahalı ve leke tutabilir.

İşlenmiş Taş Tezgahlar

Bu tezgahın malzemesi, işlenmiş kuvars taşlarının birleşmesiyle meydana gelir. Granit tezgaha göre daha geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Aynı zamanda çizilmez bir yapıya sahip olup dayanıklıdır. Doğal taştan olmasından dolayı yıllık cila bakımı vardır. Onun dışında bakımı son derece kolay olup tercih edilesi bir tezgah alternatifidir.

Sert Yüzey Tezgahlar

Adından da anlaşılacağı üzere sert yüzey tezgahlar, son derece dayanıklı ve sağlamdır. Yüzünde çizikler oluştuğu takdirde zımpara yardımıyla düzeltilebilir. Sipariş verildiği üzere temin edilebilir.

Seramik Fayans Tezgahlar

Dayanıklı ve temizlenmesi basit oluşundan kullanışlıdır. Fiyat açısından uygundur aynı zamanda. Bu nedenle orta bütçeli bir aile için de elverişlidir. Üzerine sıcak tencereler konulmasına karşı dayanıklıdır. Renk, doku ve tasarım açısından seçenekleri boldur.

Lamine Tezgahlar

Plastik kaplama ve sentetikten üretilen Lamine tezgah, pürüzsüz ve temizlemesi kolay bir yüzeye sahiptir. Renk alternatifi mevcut ve sağlam bir yapıya sahiptir.

Ahşap veya Doğrama Tezgahlar

Ahşap tezgahlar sizi mutfağınızda hoş ve sıcak bir görünümle karşılar. Pürüzsüzdür, renk yelpazesi geniştir, temizliği kolay ve serttir.

Paslanmaz Çelik Tezgahlar

Mutfakta tamamen modern ve havalı bir görünüm kazanmanızı sağlar. Isıya dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bu tencereleri temin ederken siparişinize göre tasarlanmasını isteyebilirsiniz ve hiçbir şekilde sızdırma yapmayacaktır.

Sabuntaşı Tezgahlar

Çoğunlukla koyu gri tonunda pürüzsüz bir malzeme olduğunu göreceksiniz. Genellikle tarihi yapı ve evlerin içinde kullanılır. Modern ve iyi tasarlanmış evlerde tezgah ve lavabo için kullanılır. Parlar ve koyu renk seçeneklerini Sabuntaşı tezgahlarında bulabilirsiniz.

Mermer Tezgahlar

Çok pahalıdır lakin lüks bir görünüm vermesinden dolayı, sürekli tercih edildiği gibi sadece pişirme bölümü çevresinde ve Amerikan mutfağında kullanabilirsiniz. Ayriyeten su ve ısı geçirmez. Çok zengin bir görünüm katar.

Beton Tezgahlar

Beton tezgah pahalı olmasına karşın çok kullanışlı ve çok istenilen bir tezgahtır. Çünkü isteğe göre, mutfağın şekline göre uygun dökme işlemiyle mutfağa daha farklı ve temiz bir görünüm sağlanabilir. Sıradanlığın çok ötesinde bir görünümü vardır. Tercihe göre renklendirilebilir. Bu tür tezgahlar için, piyasaya yeni sürülmüş cilalarla çok daha fazla dekoratif bir görüntü elde edilebilir.

Sponsor Reklam