Kapat

Cilt Lekelerine Mucizevi Çözümler

cilt-lekeleri

Gerek güneşten kaynaklı olsun gerek kişinin vücut yapısında kaynaklı olsun ciltte beliren lekeler kişilerin rahatsız hissetmelerine ve kötü bir görüntüye neden olurlar. Bu cilt lekelerinden kurtulmak için ev ortamında doğal yollardan hazırlanan maskeleri deneyebilmek mümkündür. Cilt lekelerine mucizevi çözümler yaratacak olan bu maskeler deriyi yenileyerek lekelerin sökülmesini sağlamaktadır.

Cilt Lekelerine Maskeler

  • Bal Maskesi

Henüz yeni oluşmaya başlamış olan cilt lekelerini gidermede oldukça faydalı olan bal maskesi peeling kremleriyle birlikte desteklenmelidir. Bu maske akşam saatlerinde uygulanmalıdır. İlk önce peeling yapılmalı ardından bal maskesi uygulanmalıdır. Bal maskesinde, 1 yemek kaşığı kadar içme suyu, yarım limon suyu, 1 yemek kaşığı kadar toz şekerin bir kap içerisinde şeker eriyene kadar karıştırılması gerekir. Bu peeling olarak kullanılacak olan maskedir. Yüze masaj yaparak sürüldükten sonra yaklaşık 5 dakika kadar tutulur ve yıkanır. Ardından yarım limon suyu ve 1 yemek kaşığı kadar bal birlikte karıştırılıp pamuk ya da bez yardımıyla cilde hafif bir şekilde sürülür. Bu karışım da 20 dakika kadar bekledikten sonra durulanmalıdır.

  • Elma Sirkesi Cilt Toniği

Bir şişe içerisine yarısı içme suyu yarısı elma sirkesi olacak şekilde karıştırılır. Her gece yatmadan önce bu karışım cilde bir pamuk ya da bez yardımıyla yavaşça sürülür. Durulama işlemi ertesi sabah yapılmalıdır. Dilenirse toniğin içerisine 1-2 damla kadar limon suyu da sıkılabilmektedir.

  • Zerdeçal Maskesi

1 yemek kaşığı kadar toz zerdeçal içerisine, limon suyu, bal, Hindistan cevizi yağı, yoğurt ve süt malzemelerinden her hangi 2 tanesi eklenir ve birlikte karıştırılır. Maske kıvamına gelen karışım cilde sürülür ve yaklaşık yarım saat bekledikten sonra durulanır.

Sponsor Reklam