Sağlıklı Besinler Yiyerek Kilo Alırsınız


kilo-aldırmayan-besinler

Aslına bakarsanız bu tez tamamen yanlış bir tezdir. Sağlıklı besinler yenilerek ya da sağlığa zararlı besinler yenilerek kilo alınamayacağı gibi bu şekilde kilo vermek, ideal bir kiloya erişmek, sportif görüntü elde etmek mümkün değildir. Birçok insan da aşırı kilo ya da aşırı kilo hissi olup zayıflama isteği olduğu gibi azımsanmayacak derecede de zayıflığından şikâyet eden ya da ne yerse yesin asla kilo alamayan kişiler vardır. Elbette sağlıklı beslenmek, yediğimize içtiğimize dikkat etmek, yemek oranımızı, yemeklerin içerisine kattığımız yağ, tuz, şeker, baharat gibi malzemelerin oranını iyi ayarlayabilmek abur cubur diye adlandırılan fastfood ürünlerinden uzak durmak hepimizin yararınadır.

Beslenme Oranımız Nasıl Olmalıdır

Doğru beslenme dediğimiz şey aldığımız besinlerin oranının doğru tutulmasından başka bir şey değildir. İnsanlar elbette ki belli başlı yaşlarında abur cubur tüketirler en azından merak edip tüketenler bile vardır. Aslına bakarsanız aşırı kilo yapan ciltte yağlanmaya sivilceye lekeye neden olan şey tükettiğimiz abur cubur ya da tükettiğimiz gazlı içecekler değildir ve ya tükettiğimiz hamur işleri makarnalar da kilo yapmaz. Kilo yapan şey beslenme oranımızın dengesizliğidir. İnsan vücudunun günlük beslenme değerleri vardır. Bu değerlerin üstünde tükettiğimiz su dahi beslenme olmaktan çıkarak vücuda zararlı bir nesne halini alacaktır. İnsan vücudunun gereksinimi olan günlük vitamin ve mineral ihtiyaçlarını internet üzerinden bulabileceğiniz gibi en doğru yol olarak aile hekiminizden tablo şeklinde temin edebilirsiniz.

Tablolar ile Karşılaştırınız

Daha sonra tükettiğiniz ürünün günlük karşılama ihtiyacını elinizdeki tablo ile karşılaştırarak en orantılı beslenmenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu plan doğrultusunda ilerlediğiniz zaman ne yiyip ne içtiğiniz önemli olmamakla beraber sağlığınızı ve formunuzu koruyabilirsiniz. Kesinlikle hayatınızın hangi evresinde olursanız olun zayıflamak ya da kilo almak adına onaylı ya da onaysız tıbbi kimyasal ilaçlar kullanmayınız bu şekilde istenen sağlığımıza ulaşalım derken daha çok sağlığınızı tehlikeye atar, başta dalak, böbrekler, ciğer ve kalp olmak üzere en önemli hayati organlarımızı mahvetmiş oluruz.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF
Bilgido
Bilgido.Net Sosyal İçerik Platformu Yazarı.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlıklı Besinler Yiyerek Kilo Alırsınız

Giriş Yap

Bilgido Topluluğuna Katılın.

Don't have an account?
Kayıt Ol!

Şifreni mi unuttun? Sıfırla.

Back to
Giriş Yap

Kayıt Ol!

Back to
Giriş Yap
Choose A Format
List
The Classic Internet Listicles