Kapat

Yabancı Dil Öğrenebileceğiniz En İyi 10 Android Uygulaması

yabanci-dil-uygulamasi

Hemen hemen her insan İngilizce öğrenmeye çalışıyor ve bunun için uğraşıyor. Özellikle İngilizce bilmek her yerde avantaj sağladığı için insanlar bu kadar çok üzerine düşüyor fakat birçok zorlukla da karşılaşılabiliyor. Bu yüzden elinizin altında da olabilecek ve kelime dağarcığınızı arttıracak birçok telefon uygulaması mevcuttur. En iyi dil öğrenebileceğiniz uygulamalar hangileri? Peki, Yabancı Dil Öğrenebileceğiniz En İyi 10 Android Uygulaması nelerdir?

1-Babbel

Babbeli ücretsiz olarak indirebiliyor ve kullanabiliyorsunuz. İngilizce ve fransızca konusunda oldukça iyi bir uygulama. Bu uygulamada 10 dakikalık 15 dakikalık dersler veriliyor ve bu dersler sayesinde öğreniyorsunuz. İleri düzey ya da başlangıç düzeyi olarak belirleyebiliyor ve temel anlamda ihtiyacınızın olan kelimeleri öğreniyorsunuz.

2-Duolingo

Duolingo dil öğrenmeye çalışan herkes tarafından adı duyulmuş olan oldukça da popülaritesi yüksek bir uygulama. Hem bilgisayarınızdan hem telefonunuzdan Duolingo uygulamasına erişebiliyorsunuz. Kelime dağarcığınızı arttırmak ve dil bilgisi yönünden de bilgilenmek istiyorsanız oyunlar, günlük dersler ve alıştırma ile öğretiyor. Ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz.

3-Linguee

Linguee bir sözlük olarak da kullanılmasının yanı sıra öğretici nitelikte taşıyor. Uygulamadan yararlanmak için internetinizin olması da gerekmiyor. Direkt bir dil öğrenmek için kullanmak yerine yan uygulama olarak kullanmak çok daha faydalı oluyor.

4-Busuu

Diyaloglar ve dersler ile birlikte kelime dağarcığınızı arttırmanızı aynı zamanda dil bilgisi konusunda da bilgilenmenize yarayan bir uygulama.

5-Ati Studios

Bu uygulamanın en büyük özelliği neredeyse bütün dillerde eğitim vermesi olarak karşımıza çıkıyor. Farklı bir dil öğrenmek istiyorsanız bu uygulamaya bakmak gerekiyor.

6-Memrise

Bu uygulamayla da eğlenerek dil öğrenebiliyorsunuz. Ücretli ve ücretsiz seçenekleri bulunuyor. Ücretsiz dersleri görüp beğenirseniz diğer dersler için ücret ödemeniz gerekiyor. Denemenin yararı olacağı bir uygulama.

7-Phrasebook

Birçok farklı dil konusunda yardımcı olan bir uygulama. Kullanmanız gereken birçok kelimelerin bir araya toplanmasıyla yapılıyor. Ayrıca internet bağlantısı olmadan da kullanabiliyorsunuz.

8-Quizlet

Bu uygulama tek başına dil öğrenmenize yeterli olmayabilir fakat ek olarak kullanabileceğiniz iyi bir uygulamadır. Ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz.

9-Rosetta Course

Uzun zamandır herkes tarafından kullanılan ve çok satan bir dil öğrenme uygulamasıdır. Telaffuzdan kelime ezberlemeye ve gramere kadar her konuda ders alabileceğiniz bir uygulama olan Rosetta Course başarıyla test edilmiş olarak karşımıza çıkıyor.

10-HelloTalk

Bu uygulama ile yabancı bir arkadaş edinerek sohbet edebiliyorsunuz.

Sponsor Reklam